Nowe aplikacje wspierają rolnika w analizie zagrożeń w uprawie roślin

Nowe aplikacje wspierają rolnika w analizie zagrożeń w uprawie roślin
Żeby skorzystać z aplikacji wystarczy mieć dostęp do smartfona. xarvio Scouting, identyfikująca patogeny oraz agrofagi jest darmowa i nie wymaga rejestracji.
  • Autor: MP
  • Dodano: 04-04-2019, 09:46
  • Aktualizacja: 05-04-2019, 08:44

Firma BASF wprowadziła na polski rynek nową aplikację, która ma wspierać rolnika w analizie zagrożeń w uprawie roślin. Serwisy xarvio Field Manager i xarvio Scouting to rozwiązania digital farming umożliwiające opracowanie ochrony pszenicy, jęczmienia, rzepaku, kukurydzy, buraków cukrowych oraz ziemniaków.

Aplikacja xarvio Scouting rozpoznaje choroby, szkodniki w żółtych pułapkach, chwasty, oraz poziom azotu w roślinach i poziom uszkodzenia liści, a xarvio Field Manager udziela wskazówek dotyczących terminu i właściwego dawkowania ŚOR. Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste - należy  zrobić zdjęcie chwastu lub szkodnika w żółtym naczyniu,  i przesłać je do systemu. Po chwili otrzymujemy informacje zwrotną, na temat stanu plantacji, ze wskazaniem agrofagów rozpoznanych na polu oraz udzieleniem wskazówek dotyczących terminów i właściwego dawkowania środków ochrony roślin.×