Często opisujemy nowości wśród różnych marek ciągników, w tym także tych teoretycznie prostszych konstrukcyjnie i zatem nieco tańszych. Ale czy ciągniki Solis, Lovol czy Basak są rzeczywiście tańsze od modeli renomowanych firm? Sprawdźmy to na przykładzie ciągników o mocy ok. 100 KM.
W najnowszej Maszynowni rozmawiamy o ciągnikach mniej popularnych marek – czy są dobrą i tanią alternatywą dla wiodących producentów? Wspomnimy także o „tanich” kombajnach na targach Agrotech, a na koniec zastanowimy się czy red. Stanowski i red. Mazurek mają racje.
Tegoroczny Agrotech nie rozpieścił nas pod względem niesamowitych premier wśród wiodących marek na rynku. Za to sporo się działo u importerów traktorów nieco mniej popularnych, tańszych, z dalekich zakątków świata. Jedną z takich nowości był Arbos serii 4000.
Lekka konsternacja możliwa, gdyż na pierwszy rzut oka charakterystyczne zielono-białe barwy oraz design kojarzą się z ciągnikami Arbos sprzedawanej serii 5000 i pozostałej w fazie koncepcyjnej serii 7000. Jak pisaliśmy już jednak na naszych łamach, nastąpiły zmiany w chińskim koncernie, co nie przeszkadza jednak w prezentacji prototypów jak najnowszy Lovol P8.
Jakiś czas temu zrobiliśmy przegląd ciągników używanych z zakresu mocy 80 KM. Wypada teraz sprawdzić jak kształtują się ceny nowych maszyn. Być może warto dołożyć kilkadziesiąt tysięcy i sprawić sobie coś nowego?
Zapraszamy na premierę programu "Maszynownia", w którym podsumowujemy to, co się działo w branży maszyn rolniczych w 2021 r. Sprzedaż traktorów i jej "kulisy", co nas zaskoczyło w ubiegłym roku, ceny maszyn, losy Ursusa, co myślą o nas Rumunii - to kilka wątków pierwszego odcinka "Maszynowni".
Chiński holding przemysłowy Lovol Arbos Group zmienił nazwę na Weichai Lovol Heavy Industry. A co to zmienia w ciągnikach? Okazuje się, że sporo, bo Chińczycy mówią: mamy własne silniki i skrzynie!
Adiós España! Chiński producent ciągników i maszyn rolniczych Arbos zrezygnował ze sprzedaży swoich produktów w kraju korridy, pozostawiając tamtejszych rolników i dilerów samych sobie.
W pierwszym kwartale 2021 zarejestrowano 2870 nowych ciągników rolniczych. Jakie modele były w Polsce najczęściej wybierane?
Rynek nowych ciągników ma się cały czas bardzo dobrze. Sprzedaż jest wyższa zarówno licząc rok do roku jak i w porównaniu do stycznia br.
Włoska fabryka ciągników specjalistycznych Goldoni SpA położona w miejscowości Migliarina di Carpi koło Modeny nie należy już do chińskiej spółki Lovol Arbos Group SpA, a poważne zainteresowanie jej zakupem wyraziła belgijska firma Keestrack.
Trzecia część naszego artykułu „Czy to definitywny koniec marki Arbos?” to wynik naszej rozmowy z Pawłem Korbankiem, prezesem zarządu spółki Korbanek, która jest generalnym importerem ciągników i maszyn marki Arbos na terenie naszego kraju.
Wszystko wskazuje na to, że tak, chociaż nadzieja na uratowanie marki Arbos jeszcze się tli. Na tę chwilę jednak chodzi głównie o uratowanie włoskiej fabryki ciągników specjalistycznych oraz maszyn z długimi tradycjami Goldoni Spa i jej pracowników.
Wszystko wskazuje na to, że tak, chociaż nadzieja na uratowanie marki Arbos jeszcze się tli. Na tę chwilę jednak chodzi głównie o uratowanie włoskiej fabryki ciągników specjalistycznych oraz maszyn z długimi tradycjami Goldoni Spa i jej pracowników.
Zalety siewu bezpośredniego to oszczędność czasu, który byłby potrzebny na wykonanie uprawek w klasycznym systemie uprawy, czy mniejsze zużycie paliwa. Mieliśmy możliwość przetestowania siewnika Arbos ASF 4500 UST podczas siewu poplonów. Zobaczcie jak wypadła ta maszyna w naszym teście.
Jak podaje ostatnio czołowy holenderski portal rolniczy, belgijski sprzedawca maszyn rolniczych z granicznej i należącej w połowie do Holandii i w połowie do Belgii Limburgii kończy współpracę z Arbosem.
Mieliśmy możliwość przetestować w polu włoski siewnik do siewu bezpośredniego produkowany przez firmę Arbos, której dystrybutorem w Polsce jest spółka Korbanek. Siewnikiem Arbos ASF UST-Direkta udało nam się zasiać kilkanaście hektarów poplonów. O spostrzeżeniach i efekcie siewu przeczytacie poniżej.
Dotychczasowe modele z włoskiej stajni Arbos kończyły się na ciągnikach o mocy maksymalnie 136 KM. Na targach Polagra po raz pierwszy w Polsce mieliśmy okazję zobaczyć jeden z prototypów większej serii 7000, których moc dochodzić będzie do 260 KM.
Południowokoreański producent silników Doosan Infracore poinformował, że od 2020 r. będzie je dostarczał do ciągników Arbos.
Tym razem będziemy mieli do zaprezentowania Wam zupełnie nietuzinkowy zestaw: ciągnik Arbos 5130 i agregat do siewu bezpośredniego ASF UST Direkta.
Wydaje się, że chińscy producenci samochodów, ciągników i maszyn budowlanych etap powielania zachodniej konkurencji mają już za sobą. Świadczyć może o tym ostatni wyrok chińskiego sądu, który stwierdził, że jeden z tamtejszych producentów skopiował Range Rovera. Na chwilę obecną producenci z Państwa Środka prezentują coraz ciekawsze konstrukcje, czego przykładem mogą być ciągniki Lovol.
W Kielcach na stoisku firmy Korbanek można było zapoznać się z nowym w ofercie, kompaktowym ciągnikiem z napędem na obie osie Arbos 3055.
Długo wyczekiwana marka ciągników Arbos, której dystrybucji podjęła się firma Korbanek, w końcu trafiła do sprzedaży. Podczas targów Agro Show mogliśmy się przekonać, jaki ostatecznie poziom reprezentują te stylowe ciągniki.
Arbos od momentu pojawienia się w świadomości potencjalnych klientów budził kontrowersje. Czy nietypowa stylistyka, markowe komponenty i budżetowy charakter to przepis na sukces? O ile seria 7000 wciąż znajduje się w przygotowaniu o tyle ciągniki serii 5000 już wkrótce mają trafić do sprzedaży.
W ostatni weekend na targach Polagra Premiery w Poznaniu rozmawialiśmy z przedstawicielami firmy Korbanek. Ten znany dealer na chwilę obecną odpowiada w Polsce za dystrybucję maszyn wskrzeszonej firmy Arbos. Czy pokazywane od ponad dwóch lat na różnych wystawach nowe zielono-białe ciągniki serii 5000/6000/7000 trafią w końcu na pola?
Wiele osób zastanawia się, jak mocny będzie skład nowego gracza na europejskim rynku, jakim chce być Arbos. - Za 10 lat naszym celem będzie konkurowanie z najlepszymi producentami ciągników - powiedział Alessandro Zambelli z firmy Arbos podczas targów Agritechnica w Hanowerze. Na razie są słowa...
Czy ciągnik produkowany pod skrzydłami koncernu z Państwa Środka skusi polskiego klienta? Kto stoi za pokazanymi na targach ciągnikami specjalistycznymi?
Spółka Korbanek ogłosiła nawiązanie współpracy w zakresie dystrybucji ciągników z chińskim koncernem Lovol, który jest właścicielem włoskiej marki ciągników Arbos.
Grupa Lovol-Arbos zwiększa tempo prac. Na odbywających się w Bolonii targach EIMA 2016, na stoisku włoskiego producenta będzie można oglądać nie tylko już produkowane i oferowane ciągniki serii 5000 ale także nowy kombajn zbożowy C 5200.
Nikt dziś nie ma wątpliwości, że gdy przychodzi do zakupu podupadającej europejskiej firmy, pierwszymi i zwykle jedynymi chętnymi są nabywcy z dalekiego wschodu. Tak stało się w przypadku firmy Volvo, podobnie jest z włoskim Arbosem.
Nowy model Arbos 5115 uzupełnia ofertę serii 5000 o ciągnik o mocy 122 KM, rozszerzając ją tym samym do trzech modeli