Innowacyjność nierozerwalnie kojarzy nam się z dużymi gospodarstwami, które stać na stosowanie najnowszych zdobyczy technologii. Damian Wilk pokazuje jednak, że są inne sposoby na bycie innowacyjnym.
Do groźnego karambolu z udziałem ciągnika rolniczego doszło w woj. zachodniopomorskim.
Żniwa idą pełną parą, a w ślad za nimi ruszają uprawy pożniwne. Sprawdźmy zatem ile w tym sezonie zapłacimy za usługi w zakresie płytkiej, jak i głębokiej uprawy pożniwnej.
Na zakończonych niedawno targach Opolagra 2022 mogliśmy znaleźć sporo sprzętu przeznaczonego do uprawy bezorkowej. Jakie były najciekawsze naszym zdaniem maszyny?
Włosi słyną z tego, że posiadają ciężkie w uprawie ziemie. Firma Moro Aratri dostosowując się do tych warunków, stworzyła maszynę, która sprawdza się na gliniastej glebie z kamieniami, przygotowując glebę bezpośrednio pod siew. Jakie rozwiązania na podstawie doświadczeń wniósł włoski producent do swojej maszyny?
Firma Agrimet na targach Agrotech 2022 po raz pierwszy zaprezentowała rolnikom swoją najnowszą maszynę jaką jest głębosz Multidown.
W opanowanym przez koncerny rynku maszyn rolniczych jest jeszcze miejsce dla małych firm rodzinnych. Moro Aratri z Włoch, której maszyny można było zobaczyć na Agro Show 2021, jest tego przykładem.
Redakcja Farmera uczestniczyła w żniwach pszenicy w rumuńskiej Horii w gospodarstwie Terracult. Ta wizyta była także okazją do przyjrzenia się maszynom do uprawy wykorzystywanym na tej farmie. Jak się okazało, uproszczona uprawa ma się tutaj dobrze, a wspomaga ją skaner glebowy.
Agregowanie maszyn pozwala na wykonywanie wielu zabiegów uprawowych w jednym przejeździe, co przynosi szereg korzyści dla gospodarstw. Dość nietypową kombinację o długości aż 25 m zaobserwowaliśmy na francuskich polach. Jakie są jej efekty pracy?
Marka New Holland poinformowała właśnie o podpisaniu umowy partnerskiej z firmą Maschio Gaspardo, w ramach której włączy do swojej oferty brony talerzowe i głębosze, które sprzedawane będą pod marką New Holland.
Prawidłowa struktura gleby stanowi podstawę do dobrego rozwoju korzeni roślin uprawnych. A dobrze rozwinięte korzenie to lepsza odporność chociażby na suszę i tym samym pewna gwarancja wyższego plonu. Co jednak zrobić, gdy gleba na polach jest zbyt mocno zagęszczona? To proste – trzeba ją spulchnić, jednak aby tego dokonać, potrzebna jest odpowiednia maszyna.
Głęboszowanie to zabieg, który zapewnia glebie szereg korzyści począwszy od rozluźnienia jej struktury, a na napowietrzeniu głębszych warstw skończywszy.
W ramach Targów Polagra Premiery 2020 odwiedziliśmy stoisko gliwickiego producenta. Oprócz wielu dobrze znanych maszyn, zaprezentowany został również nowy głębosz MGVS 6 3000.
Mandam posiada w swojej ofercie kilka rodzajów głęboszy. Do tej pory głębosze MGP/MGPH były oferowane w czterech wersjach o szerokości 3 i 4 metrów z ramą sztywną lub składaną hydraulicznie. Niedawno oferta została uzupełniona o największy model.
Podczas wrześniowych targów Agro Show, Unia Group zaprezentowała ciekawe narzędzie uprawowe jakim jest Harierr. "To alternatywa dla pługa, bez obracania ziemi" - przekonuje Tomasz Empel, przedstawiciel Grupy Unia.
Polska firma Expom z siedzibą w Krośniewicach zaprezentowała na Agro Show dwie nowości. Jedną z nich jest głębosz Pegaz, który niebawem poszerzy dotychczasową ofertę produktów, druga to brona talerzowa Goliat.
Podczas targów Polagra trafiliśmy na ciekawą ofertę maszyn rolniczych - włoskich głęboszy Spider firmy Moro Aratri. Postanowiliśmy przyjrzeć się im uważniej i dowiedzieć czegoś więcej na ich temat.
Wkrótce żniwa, a po zbiorze zbóż nastąpi dobry moment na wykonanie głęboszowania. Dlatego podczas ostatnich targów Opolagra naszą uwagę przykuł nowy głębosz firmy Grano System – Forza.