Osobie z innego kraju może się wydawać, że życie na Ukrainie przypomina materiał z kroniki filmowej z II Wojny Światowej. Rzeczywiście, sytuacja w osadach frontowych jest bardzo trudna – ludzie żyją tam od prawie roku bez prądu, wody i ciepła, nie mają dostępu do innych dobrodziejstw cywilizacyjnych.
Ładowacze czołowe, sprzęt komunalny, maszyny zielonkowe, uprawowe... Firma Intertech cały czas dynamicznie się rozwija, co można było zobaczyć podczas Agro Show. Co jest w ofercie i jakie są kolejne plany producenta maszyn z Zambrowa?
Kultywatory, pługi, brony talerzowe, agregaty uprawowe… to z reguły stosunkowo proste narzędzia, przy których najczęstszą czynnością obsługową jest wymiana elementów roboczych. A ich wybór jest bardzo duży. Ale jak wybrać te najlepsze żeby zapewnić dobrą jakość pracy i ograniczyć czas obsługi?
Maszyny uprawowe i pielęgnacyjne polskiego producenta Expom nie są już czerwone z czarnymi elementami roboczymi, ale grafitowo-czerwone z czarnymi elementami pracującymi w glebie. Czym była podyktowana ta zmiana?
Na zakończonych niedawno targach Opolagra 2022 mogliśmy znaleźć sporo sprzętu przeznaczonego do uprawy bezorkowej. Jakie były najciekawsze naszym zdaniem maszyny?
Kubota kojarzy się głównie z traktorami, ale japońska marka ma w swoim portfolio także inne produkty. Od kilku lat w ofercie japońskiej firmy znajdziemy także maszyny zielonkowe i uprawowe.
Pewnie nikogo to nie dziwi, ale spadki będą naprawdę poważne. Według ostrożnych analiz będzie to co najmniej dwukrotnie mniej maszyn rolniczych sprzedanych. Takiego zdania jest dyrektor ukraińskiego oddziału firmy Bednar FMT, Mychajło Kryszko.
Kilka dni temu zrobiliśmy przegląd tanich, nowych agregatów przedsiewnych. Wiemy jak kształtują się ceny sprzętu nieużywanego, według cenników producentów. A jak wygląda oferta sprzętu "z drugiej ręki" dostępnego na Giełdzie Rolnej?
W Nowosiółkach k. Hrubieszowa Horsch zakończył swoje tournée po Polsce prezentując wszystkie najważniejsze nowości. Trzeba przyznać, że oferta jest zróżnicowana - są maszyny nie tylko dla dużych gospodarstw i coraz więcej sprzętu opracowanego z myślą o "ekologizacji" upraw.
Dużym sukcesem zapisuje się rok obrotowy 2020/2021 w firmie Pöttinger, która osiągnęła 405 mln euro obrotu. Rekordowo dobry rok w finansach przypadł w jubileusz 150-lecia powstania austriackiej firmy.
Lemiesz, płoza, odkładnia, talerz, redlica, dłuto - to niektóre z części do maszyn uprawowych, jakie są poszukiwane obecnie przez rolników. Wszystkie znajdziecie na gieldarolna.pl
Austriacki producent maszyn rolniczych z Grieskirchen podsumował swój rok obrotowy 2019/2020. Jest nieco gorzej niż w ubiegłym roku, jednak wciąż znacznie lepiej aniżeli można się tego było spodziewać.
W trakcie tegorocznych prac wiosennych szwedzki producent przeprowadza na Słowacji długodystansowe testy kultywatora Väderstad NZ Extreme 1425 o szerokości roboczej 14,25 m! Maszyna uprawiła ponad 1500 ha.
Czy stosowanie wzmocnionych elementów roboczych ma sens? Jak wpływa na jakość pracy i o ile wyższa jest ich trwałość w stosunku do elementów standardowych? O te i kilka innych kwestii zapytaliśmy Mariusza Paprzyckiego, współwłaściciela firmy Pima-Agro oferującej części zamienne do maszyn uprawowych.
Jak co roku, również i na obecnej edycji targów Agro Show firma Mandam zaprezentowała kilka nowych produktów, które po raz pierwszy pojawiły się w nowym, szaro-pomarańczowym malowaniu.
Gliwicka firma w ostatnim czasie zmieniła malowanie swoich maszyn oraz logo firmowe. Może to być ważna informacja chociażby dla osób wybierających się na Agro Show i szukających maszyn Mandamu w starym, niebieskim kolorze.
Niemiecka marka specjalizująca się głównie w rozwiązaniach do upraw bezorkowych to stosunkowo młody gracz na rynku maszyn rolniczych. Nie przeszkadza mu to jednak bić kolejnych rekordów.
Maszyny uprawowe należą do grupy tych maszyn, po których raczej nie oczekujemy spektakularnych zmian i rewolucji. To sprzęt, który raczej ewoluuje. Ale jak będzie przebiegać owa ewolucja?
Dłuta to te elementy robocze, które w dużej mierze odpowiadają za jakość orki szczególnie w trudnych, suchych warunkach. Dlatego warto zawczasu zadbać o ich wymianę. Ile kosztują dłuta do popularnych pługów?
Mimo nie najlepszej sytuacji w branży rolnej w Europie, Horsch zakończył 2015 r. z dużym sukcesem. Ubiegły rok był dla niemieckiego producenta drugim co do wielkości wypracowanych zysków rokiem w historii firmy.
W tym roku mija 40 lat, od kiedy firma Pöttinger wprowadziła do swojej oferty maszyny uprawowe. Od tamtej pory ta grupa produktów nieustannie ewoluuje, ale ostatnie lata były prawdziwym skokiem technologicznym.
1 września firma Agrisem wprowadziła do oferty handlowej nowy typ ostrza Easy-Carbi do spulchniaczy Cultiplow oraz Combiplow. Szczególną cechą ostrza jest to, iż jego części zużywające się są wymienialne i zabezpieczone węglanem, co wzmacnia ich odporność na ścieranie.
Kilka tygodni temu pierwsza maszyna Väderstad, a mianowicie siewnik Seed Hawk 800C, została dostarczona do Kenii. Jej właściciel