Na początku tego roku firma FHU Kudla zaprezentowała rolnikom nową serię agregatów do uprawy pasowej. Swoją oficjalną premierę maszyna miał na kieleckich targach Agrotech, gdzie wzbudziła niemałe zainteresowanie.
Zima to w gospodarstwach taki czas, kiedy rolnicy dużo myślą nad tym, co by tu jeszcze ulepszyć i jak poprawić organizację pracy. Jeśli myślicie nad zmianą technologii uprawy lub szukacie nowych rozwiązań, to w obu przypadkach możecie zajrzeć na portal gieldarolna.pl.
Wczesny termin siewu ma swoje zalety. Dobrze rozkrzewione rośliny budują głęboki i wydajny system korzeniowy, po zimie szybciej wznawiają wegetację. By jednak rośliny nie straciły potencjału plonowania, o takie łany należy odpowiednio dbać już jesienią.
Rosnące oczekiwania klientów i otwartość na ich sugestie powodują, że w agregatach Mzuri Pro-Til stale wprowadzane są ulepszenia. Kilka z nich mogliśmy poznać podczas ostatnich Dni Pola Mzuri w Śmielinie.
Zredukowanie do minimum ingerencji w uprawianą glebę to jedno z zadań jakie Pöttinger postawił przed talerzami sekcji uprawowej w siewnikach Terrasem. Czy to się udaje? Sprawdziliśmy to podczas prezentacji polowej.
- Mam bardzo zróżnicowane glebowo grunty, które w niekorzystnych warunkach pogodowych są bardzo ciężkie do uprawy. Gleba jest mozaikowata, przez to często wschody są nierównomierne, dlatego szukałem takiego sposobu uprawy, który zniweluje te różnice – mówi Marek Różniak, rolnik który prowadzi uprawę w systemie pasowym już od pięciu lat.
Technologia uprawy pasowej została przebadana. Jakie są wyniki tych doświadczeń? Sprawdź. Zdjęcia z tegorocznych, trudnych, siewów rzepaku mówią bardzo dużo.
W Osinach koło Puław odbył się pokaz siewu zbóż ozimych w technologii pasowej tzw. strip till. Zaprezentowano też jak wygląda obecnie rzepak również wysiany w tym systemie. Sprawdź.
To dopiero maszyna! Wiesław Gryn z Rogowa koło Zamościa wdraża w swoim gospodarstwie technologię uprawy pasowej samodzielnie konstruując do tego unikalne, wielofunkcyjne narzędzie.