W zeszłym tygodniu podczas międzynarodowej imprezy „Farming Red” mieliśmy okazję zobaczyć nowości firmy Väderstad. Szwedzi mają wielkie plany, firma się rozwija, buduje nowe zakłady, a na polu pod Wiedniem pokazała dziennikarzom sporo nowości, w tym nowy siewnik oraz premierową rodzinę kultywatorów międzyrzędowych.
Podczas międzynarodowego spotkania dziennikarzy "Farming Red" w Austrii firma Case IH po raz pierwszy w Europie zorganizowała pokaz pracującego autonomicznego ciągnika. Był nim Case IH Magnum 340 z pakietem do jazdy autonomicznej firmy Raven.
Rolnicy znani są ze skłonności do majsterkowania. Nie inaczej jest z Waldemarem Pawlakiem, który oprócz roli polityka od lat prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne. Do tego ma inżynierskie zainteresowania i wykształcenie, więc i efekty prac są ciekawe.
Z dniem 1. czerwca, znany diler maszyn Polboto Agri z Udanina w województwie dolnośląskim został przejęty przez innego dystrybutora urządzeń rolniczych, a mianowicie firmę Agrihandler z Torunia. W wyniku tej transakcji powstał nowy podmiot Polboto Agrihandler.
Do naszej redakcji niedawno zgłosił się rolnik od 2 lat użytkujący najnowsze wcielenie ciągnika Case IH Puma 150 Multicontroller, w którym to układ hydrauliczny dysponuje niewystarczającym zdaniem gospodarza wydatkiem. Czy to odosobniony przypadek, czy po prostu ten model tak ma?
Nexat w Ukrainie. Spalanie, dane techniczne, zastosowanie. Niedawno pisaliśmy o pierwszym niemieckim nośniku maszyn Nexat, który został kupiony w Ukrainie przez przedsiębiorstwo rolne „Kischenzi”. Tymczasem Jurij Mruk, dyrektor ukraińskiego przedstawicielstwa Nexat, podał parametry z jakimi premierowo zasiano kukurydzę.
O niemieckim nośniku maszyn Nexat, a raczej całym rozwiązaniu systemowym, które śmiało można nazwać rewolucyjnym, pisaliśmy już na naszych łamach oraz wspominaliśmy w jednej z „Maszynowni”. Tymczasem Nexat został zakupiony do jednego z gospodarstw w Ukrainie.
Väderstad przejął dział technologii duńskiej firmy Thyregod, rozszerzając tym samym ofertę o kultywatory do upraw międzydrzewnych sterowanych kamerą.
Szwedzka firma Väderstad postanowiła zaskoczyć wszystkich i zaprezentowała innowacyjny siewnik do siewu każdego rodzaju nasion. W dodatku może on wysiewać nasiona, w tym zbóż, niezwykle precyzyjnie, bo punktowo.
Podczas tegorocznych targów Agro Show firma Väderstad zaprezentowała prototyp siewnika Proceed, nagrodzony tytułem Farm Machine 2022. Nowa gama maszyn ma zwiększyć potencjał plonowania podczas siewu.
Ten kawałek Szwecji u naszych zachodnich sąsiadów to nowa farma szkoleniowo-testowa, którą firma Väderstad oficjalnie otworzyła zaledwie kilka dni temu.
Väderstad Tempo T6 uchodzi za najszybszy siewnik w swojej klasie. Czy w parze z prędkością siewu idzie także precyzja? Sprawdźmy to.
Dealer firm John Deere i Väderstad z Melitopola, firma Agrotek, znów poinformowała, że z jej placu zniknęły maszyny o znacznej wartości. Właściciele przedsiębiorstwa jako winnych wskazują żołnierzy armii rosyjskiej.
Swift to jedyna maszyna w ofercie firmy Vaderstad, która nie jest wyposażona w zintegrowany wał konsolidujący. Wszystko po to, by spulchniona gleba mogła przesychać.
Väderstad ogłasza ekspansję działalności w Stanach Zjednoczonych poprzez budowę nowoczesnego i wielofunkcyjnego obiektu w swojej siedzibie w Wahpeton.
Kilka dni temu pisaliśmy o rewolucyjnym rozwiązaniu Nexat-Systemtraktor, które zdobyło złoty medal przyszłorocznych targów Agritechnica. Najwyraźniej sprawa jest poważna, gdyż współpracę z Nexat nawiązała, zacieśniła firma Väderstad.
Szwedzki producent maszyn Väderstad zaprezentował w listopadzie tego roku całkowicie nowy siewnik. Maszyna nazwana Inspire pozwala na uzyskanie bardzo dużej wydajności siewu.
30 lat temu szwedzka firma Väderstad, wprowadziła na rynek agregat uprawowo-siewny Rapid. Od tego czasu dostarczyła rolnikom z całego świata prawie 28 tys. siewników.
Od października 2021 Väderstad poszerza swoją gamę siewników o nowy model - Spirit 600C InLine. Spirit w wersji InLine umieszcza niską dawkę nawozu razem z nasionami w bruździe nasiennej, umożliwiając roślinom szybkie pobieranie składników odżywczych
Już jutro czyli 24.09.2021 rozpoczyna się XXII edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show 2021. W ubiegłym roku impreza nie odbyła się z powodu pandemii. W tym roku wystawców ma być jednak mniej niż podczas poprzednich edycji.
W trakcie naszej tegorocznej, „żniwnej” wizyty w Rumunii odwiedziliśmy dwa duże tamtejsze gospodarstwa. O pierwszym z nich Terracult już pisaliśmy – dzisiaj o przedsiębiorstwie rolnym Arsat.
Z informacji przekazanych przez szwedzkiego producenta wynika, iż najnowsze, a zarazem najszersze wersja agregatu NZ Extreme będą dostępne w sprzedaży od jesieni bieżącego roku.
Szwedzki producent maszyn do uprawy i siewu Väderstad ogłosił przejęcie 100 proc. udziałów w amerykańskiej spółce AGCO-AMITY JVLLC.
Szwedzka firma Väderstad, wprowadziła do oferty dwa nowe modele odkładni MixIn. Nowe odkładnie mają stożkowy kształt z szerszą częścią górną i węższą dolną. Można je stosować w maszynach: Swift, Cultus, Opus i TopDown.
Szwedzki producent ogłosił niedawno, że w czerwcu br. wejdzie do sprzedaży największy w gamie siewników Tempo model L 32, który posiadał będzie aż 32 sekcje wysiewające i zbiornik na nasiona o pojemności 3 tys. l.
Szwedzka firma Väderstad od kilku lat odnotowuje coroczny wzrost sprzedaży. W związku z tym ogłosiła, że rozpoczyna rozbudowę swojej fabryki.
W roku 2020 pomimo trudnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa szwedzki producent maszyn rolniczych do uprawy bezorkowej zwiększył poziom sprzedaży o 23 % w porównaniu do roku poprzedniego.
Jeszcze kilkanaście lat temu można było odnieść wrażenie, że uprawa ścierniska to zabieg, który można śmiało pominąć. Jednak okazuje się, że coraz większa presja chwastów w wąskich płodozmianach oraz wycofywanie kolejnych substancji aktywnych z użycia spowodowały, że uprawa pożniwna wraca do łask.
Nowe, zaawansowane technologicznie laboratorium materiałowe Väderstad zostanie otwarte w październiku, w szwedzkiej miejscowości Överum.
Właśnie dziś na targach Agrosalon odbywających się w Moskwie, firma Väderstad odebrała złoty medal za system SeedEye.
Obecny rok z wiadomych względów nie obfituje w zbyt wiele wydarzeń w branży rolniczej. Z tym większym zainteresowaniem uczestniczyliśmy w pokazie polowym jaki wspólnie zorganizowały firmy Agros Wrońscy i PHU Kubiccy w Stojanowie w powiecie sieradzkim.
Bezorkowa uprawa rzepaku z roku na rok zyskuje kolejnych zwolenników. Jednak, zarówno siew po uprawie pasowej, jak i siew po gruberze posiadają wady, jak i zalety. Na co warto postawić?
Maraton to nazwa rodziny utwardzanych nakładek uprawowych Väderstad. Szwedzki producent maszyn wprowadza do oferty rozwiązanie Marathon 15/25, które zagwarantuje utrzymanie zadanej głębokości roboczej nawet na ciężkiej, gliniastej glebie.
Kultywatory zębowe serii NZ Extreme 1250-1425, to nowe agregaty szwedzkiej firmy Väderstad. Zastosowane tu najwyższej jakości materiały gwarantują dużą wydajność, a oferowana szerokość robocza sprawia, że są to najszersze rozwiązania tego typu dostępne na rynku europejskim.
Szwedzka firma Väderstad wprowadziła do swego siewnika punktowego Tempo nowe kółko dogniatające, które ma za zadanie dociskać nasiona w bruździe siewnej.
Szwedzki producent maszyn rolniczych Väderstad, przygotował specjalne rabaty na zakup talerzy CrossCutter oraz nakładek Marathon.
W trakcie tegorocznych prac wiosennych szwedzki producent przeprowadza na Słowacji długodystansowe testy kultywatora Väderstad NZ Extreme 1425 o szerokości roboczej 14,25 m! Maszyna uprawiła ponad 1500 ha.
E-Services Väderstad zostaje poszerzony o nową aplikację WormCounter, pozwalającą zliczać dżdżownice na polu. Czy to odpowiedz firmy na unijne zobowiązania dotyczące Europejskiego Zielonego Ładu?
Symboliczne przekazanie maszyny Tempo V 12 z tym numerem miało miejsce w trakcie ubiegłorocznych targów Agritechnica. Nabywcą został Stefan Kürbs, prowadzący wraz z ojcem gospodarstwo usługowe w mieście Apolda koło Weimaru. Nowa maszyna trafi do niemieckich rolników w marcu br. na siew buraków cukrowych.
„Zmiany klimatu są faktem i jeszcze nie raz zajdą nam za skórę” - stwierdził prof. dr hab. inż. Marcin Kozak, podczas swojego wykładu „Rolnictwo w dobie zmieniającego się klimatu” na grudniowej konferencji organizowanej przez firmę Väderstad.