Wydruk strony BezPluga.pl

Prof. Majewski: Musimy zadbać o środowisko naturalne

Jak podkreśla prof. Majewski, dla dobra przyszłych pokoleń, konieczne jest podjęcie działań, które zapewnią ochronę zasobów naturalnych i środowiska przyrodniczego oraz zrównoważonego rozwoju.

Prof. Edward Majewski z SGGw w Warszawie był gościem debaty dotyczącej założeń Zielonego Ładu, zorganizowanej w ramach Narodowych Wyzwań w Rolnictwie OnLine. Podczas sesji inauguracyjnej poruszył kwestie związane z niepokojącymi zmianami klimatu.

- Musimy działać na rzecz ochrony zasobów naturalnych, ochrony środowiska przyrodniczego, zrównoważonego rozwoju. Dlaczego? Po pierwsze dla dobra przyszłych pokoleń i to nie jest tylko jakaś górnolotna myśl, pozbawiona głębszego sensu - po prostu zasoby naturalne są sukcesywnie wyczerpywane, zmiany klimatyczne odczuwamy wszyscy, a zatem człowiek musi poprawić swoje relacje ze środowiskiem naturalnym. I to dotyczy każdego, nie tylko rolników - powiedział profesor.

Jednocześnie prof. Majewski zauważył, że coraz więcej rolników wdraża systemy produkcji, które są bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego.