Wydruk strony BezPluga.pl

Przez Innowacyjność do Sukcesu Online: Uprawa pasowa staje się coraz popularniejsza

Każdy rolnik może pracować w technologii uprawy pasowej, ale nie każdy musi ją stosować na swoich polach. Jednak dla wielu gospodarstw to bardzo dobry wybór. O wadach i zaletach uprawy strip-till będzie 26.02.2021 na konferencji PIdS Online mówił dr hab. Tomasz Piechota z UP w Poznaniu.

Jak mów dr hab. Tomasz Piechota uprawa pasowa z roku na rok zyskuje w naszym kraju na popularności. Widać to jak mówi po liczbie studentów, która testowała ten rodzaj uprawy w swoich gospodarstwach. Również coraz większa liczba studentów posiada w gospodarstwie własny sprzęt do tego rodzaju uprawy.

Trzeba pamiętać również o tym, że przebieg pogody jest często niekorzystny dla roślin, a uprawa pasowa jest takim rozwiązaniem, które pozwala zniwelować część tych niekorzystnych skutków. - podkreśla dr Piechota i dodaje. Strip-till należy do grupy upraw konserwujących i ma dobry wpływ na glebę, a na lepszej glebie lepiej radzą sobie także rośliny.

Nasz prelegent deklaruje, że swój wykład rozpocznie od sprecyzowania co dokładnie mamy na myśli mówiąc strip-till. Bo już na tym etapie wśród rolników pojawia się szereg niedomówień i nieścisłości wśród rolników. Podczas wykładu dr Piechota przedstawi także zalety uprawy pasowej oraz przedyskutuje jej ograniczenia i trudności z jakimi mogą się spotkać rolnicy, którzy zechcą zastosować ten rodzaj uprawy w swoich gospodarstwach. 

Zapraszamy na sesję poświęconą technice rolniczej, która odbędzie się 26 lutego 2021 r. Przypominamy, że udział w konferencji „Farmera” jest bezpłatny.

Zobacz pełną agendę Wydarzenia. Zachęcamy do rejestracji.