Wydruk strony BezPluga.pl

Matthieu Archambeaud – niezależny ekspert ds. uprawy konserwującej na konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie

Niecały miesiąc dzieli nas od VII edycji konferencji „Narodowe wyzwania w rolnictwie”, organizowanej przez redakcję „Farmera”. Jedną z tegorocznych nowości, jest sesja dla rolników uprawiających glebę w technologiach bezorkowych. Wykład wprowadzający do tego tematu poprowadzi ekspert z Francji - Matthieu Archambeaud.

Nasz prelegent jest niezależnym specjalistą do spraw uprawy konserwującej. Od lat zajmuje się zagadnieniami związanymi z rolnictwem, agronomią i żyznością gleby. Prowadzi liczne szkolenia i jest doradcą rolników i techników, zarówno w zakresie technik uprawy chroniących glebę, jak i rolnictwa ekologicznego. 

7 listopada br. w Global Expo Matthieu Archambeaud poprowadzi wykład pt. „Uprawa bezorkowa jako sposób na bogate życie glebowe i zdrową glebę”. W wystąpieniu poruszy zagadnienia związane z rolnictwem zrównoważonym i uprawą bezorkową, które wg. niego są sposobem na uzyskanie właściwej struktury gleby i stabilnych plonów. Będzie mówił, w jaki sposób gospodarować w zgodzie z naturą, o życiu glebowym, o roślinach okrywowych, uprawie zerowej oraz innych systemach i rozwiązaniach związanych z technologiami bezorkowej uprawy roli.

Nie zwlekaj i zarejestruj się już dziś!