Uniwersalność i funkcjonalność agregatu jest taka sama jak modelu ST, ponieważ STK 300 został opracowany na jego bazie. Ramki robocze, czyli serce maszyny są zatem identyczne, jak w poprzednim modelu.

W roku 2018 firma Czajkowski przetestowała dwa prototypy tej maszyny. Po testach wprowadzono pewne modyfikacje w agregacie: powiększono zbiornik i zwiększono off-set na ramkach roboczych.

Zbiornik ma obecnie pojemność 2400 l i jest dzielony w stosunku 50/50 dla nawozu i zbóż (nawóz/nawóz lub nawóz/nasiona).

Agregat może pracować na głębokości 20-35 cm. STK 300 dostępny jest również w wersji PLUS, która umożliwia szybką modyfikację maszyny 3 metrowej do maszyny o szerokości 4,45 m. Agregat może mieć od 4 do 6 sekcji spulchniających, pracujących w rozstawie 37,5 cm, 45 cm lub 75 cm. STK 300 Plus to rozwiązanie uniwersalne - umożliwia siew buraków cukrowych, rzepaku, kukurydzy, zbóż, fasoli, grochu czy konopi. Warto dodać, że jest to agregat wysoko punktowany w przypadku składania wniosków w ramach PROW.

Czajkowski STK 300 został po raz pierwszy pokazany na tegorocznych targach w Bednarach. Agregat okazał się strzałem w dziesiątkę i cieszy się dużym zainteresowaniem rolników.

Rozwiązanie wraz z przystawką siewną i wersją 4,5 m do kukurydzy kosztuje ok. 330 tys.