Maszyna występuje w wersji z ramą sztywną (dostępne szerokości to 3 lub 3,5 m) lub z ramą składaną hydraulicznie (dla szerokości roboczych 4 i 4,5 m).

Kultywator ma cztery strefy robocze. Pierwsza z nich składa się z sekcji dysków tnących o średnicy 45 cm. Dyski są ustawione prostopadle do ziemi, ich głębokość pracy jest regulowana hydraulicznie z kabiny ciągnika i dla najlepszego efektu powinny pracować na głębokość do 5 cm. Dodatkowo każdy z talerzy jest wyposażony w gumowe zabezpieczenie przed przeciążeniem.

W kolejnej strefie umieszczone są zęby spulchniające w rozstawie co 40 cm. Na każdy ząb przypada jeden dysk tnący, a oba elementy są umieszczone w jednej linii. Zęby można wyposażyć w wąskie nakładki spulchniające, które można uzupełnić o boczne skrzydełka podcinające (wtedy element roboczy ma szerokość 34,5 cm). Zęby są zabezpieczone przed przeciążeniem zabezpieczeniem resorowym znanym z innych maszyn Kvernelanda.

Kolejna trzecia sekcja jest odpowiedzialna za wyrównywanie. Tu można wybierać pomiędzy zębami wyrównującymi (najlżejsze i zajmujące najmniej miejsca) lub też wybrać talerze wyrównujące, czy też podwójną bronę talerzową. Ostatnia strefa odpowiada za konsolidację gleby – tu można wybierać spośród szerokiej gamy wałów oferowanych przed producenta.

Maszyna o szerokości roboczej 3 m potrzebuje ciągnika o mocy minimum 130 KM, jednak producent zastrzega, że nie powinna pracować z ciągnikiem o mocy większej niż 230 KM.