Maszyny do uprawy bezorkowej na Opolagrze 2022 (galeria)

Maszyny do uprawy bezorkowej na Opolagrze 2022 (galeria)
Kultywatory, głębosze, pługi dłutowe, siewniki... Wybór maszyn do uprawy bezpłużnej na Opolagrze był naprawdę spory fot. Tomasz Kuchta
 • Autor: Tomasz Kuchta
 • Dodano: 16-06-2022, 07:04

Na zakończonych niedawno targach Opolagra 2022 mogliśmy znaleźć sporo sprzętu przeznaczonego do uprawy bezorkowej. Jakie były najciekawsze naszym zdaniem maszyny?

Widząc na Opolagrze ilość maszyn przeznaczonych do uprawy bezpłużnej, można śmiało powiedzieć, że bezorka ma się dobrze. 

Firmy zaprezentowały całą masę gruberów, pługów dłutowych, głęboszy, a także siewników umożliwiających siew w warunkach uprawy uproszczonej.

Bezorka w rozkwicie

Nie będzie przesadą, gdy pokusimy się o stwierdzenie, że ilość prezentowanych maszyn do uprawy bezorkowej na Opolagrze przyćmiła nieco technologię płużną. 

Na prawie każdym stoisku mogliśmy natrafić na sprzęt przeznaczony dla gospodarstw bezorkowych. Proste maszyny takie jak grubery, głębosze, czy pługi dłutowe oferowane są przez coraz szerszą ilość firm. Nie zabrakło także rozbudowanych agregatów uprawowych, czy uprawowo-siewnych.

Zapraszamy Was do przejrzenia galerii, w której zamieściliśmy najciekawsze naszym zdaniem maszyny do uprawy bezorkowej. ×
 • didik2022-06-26 22:19:10
  miałem na testach taki mandam jak na zdjeciu tylko z innym wałem, katastrofa, po pierwsze słabe wykonanie po drugie efekt słaby głębokość maks 21 cm bo inaczej sprężyny cofały i było jeszcze płyciej. po trzecie zerywanie nieustanne kołków zabezpieczających. do uprawy bezorkowej tylko: lemken lub vaderstat lub horsh a gospodarstwa do 100ha Unia cross L drive.
 • Bari2022-06-26 16:30:13
  Niestety z przykrością stwierdzam że Panu redaktorowi nie chciało zie za bardzo chodzić po wystawie gdyż było tam więcej maszyn do uprawy bezorkowej. Jeśli już chcecie pisać artykuły to róbcie to z głową i myślcie trochę.
 • Amix2022-06-17 09:00:44
  Wychodzi na to, że uprawa uproszczona to nie dla biednego polskiego rolnika bo te piękne, wybajerowane maszyny wyglądają na bardzo drogie i wymagające czegoś dużo więcej niż Ursus c360 lub MTZ

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.207.240.77
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum