Kultywatory będą produkowane w szerokościach roboczych od 12,5 m do 14,25 m. Wraz z agregatami pojawiło się kilka nowych, opatentowanych rozwiązań, np. system mocowania zębów zapewniający wytrzymałość. Rozwiązanie polega na zastosowaniu intensywnie wibrujących zębów przy zapewnieniu sztywności i wytrzymałości konstrukcji. Zęby Extreme rozbijają bryły, pozwalają precyzyjnie utrzymać żądaną głębokość roboczą i wyrównują powierzchnię pola.

Pięciosekcyjna rama umożliwia precyzyjne dopasować się do nierówności pola, zapewniając bezpośrednią reakcję konstrukcji na zmiany ukształtowania pola i utrzymywanie zadanej głębokości uprawy. W agregatach zastosowano też nowatorski system przenoszenia ciężaru maszyny czy układ kół nośnych. 

Kultywatory mają pięciosekcyjną ramę, Väderstad.
Kultywatory mają pięciosekcyjną ramę, Väderstad.

- Kultywatory zębowe NZ Extreme 1250-1425 o potężnej konstrukcji wyznaczają nowy standard, jeśli chodzi o rezultaty uprawy prowadzonej w celu przygotowania łoża siewnego. Innowacyjny projekt i zastosowanie materiałów najwyższej jakości gwarantują wielką wydajność i umożliwiają doskonałe rozwiązania agronomiczne w gospodarstwie — mówi Mattias Hovnert, wiceprezes Väderstad kierujący działem sprzedaży i marketingu.

W 2020 r. firma wypuszcza na wybranych rynkach limitowaną serię demonstracyjną kultywatorów. Zostaną one poddane testom służącym sprawdzeniu ich długiej żywotności. Po zakończeniu tego etapu, w 2021 r. ruszy już regularna produkcja i sprzedaż.