Nowa redlica do płytkiej uprawy

Nowa redlica do płytkiej uprawy
Redlica TerraCut służy do płytkiej uprawy gleby, Horsch.

Horsch wprowadził do oferty nową wersję redlicy TerraCut, która umożliwia płytkie podcięcie gleby na całej szerokości roboczej kultywatora.

Nowa redlica TerraCut zapewnia pełne podcięcie gleby i jednocześnie  bardzo słabe mieszanie podciętych roślin z glebą. Takie działanie jest pożądane, kiedy zabieg uprawowy ma zniszczyć jak najwięcej chwastów oraz pozostawić okrywę składającą się z resztek pożniwnych na powierzchni gleby. Redlica powinna się więc sprawdzić podczas niszczenia poplonów lub chwastów na ścierniskach. Maksymalna głębokość pracy redlicy producent określił na 8 cm. 

Redlicę TerraCut można montować na wszystkich uchwytach TerraGrip stosowanych w kultywatorach, Terrano lub Tiger, a także w agregatach Fokus. Lemiesz redlicy ma szerokość 40 cm, co gwarantuje pełne podcięcie ścierniska (podziałka zębów stosowana w kultywatorach Horsch zwykle wynosi bowiem od 30 do 35 cm). Redlicę montuje się z tyłu uchwytu TerraGrip, tymi samymi śrubami, których używa się do montażu dłuta. Aby ułatwić montaż w redlicy został wycięty otwór, dzięki któremu jest łatwy dostęp do nakrętki dolnej śruby mocującej. Do poprawnego działania redlicę trzeba agregować z dłutem typu LD lub LD+, które pracują troszkę głębiej, niż cała redlica TerraCut. Ich zadaniem jest chronić redlicę przed uszkodzeniem. Powierzchnie tnące redlicy zostały wzmocnione płytkami z węglika wolframu. Jak zapewnia producent redlica zachowuje swój kształt przez cały okres użytkowania. ×