Sky Methys po raz pierwszy na targach w Polsce

Sky Methys po raz pierwszy na targach w Polsce
W bronie talerzowej Methys każdy rząd talerzy może pracować na różnej głębokości Fot. M.Wołosowicz
  • Autor: Michał Wołosowicz
  • Dodano: 13-10-2022, 07:24
  • Aktualizacja: 19-10-2022, 20:49

W tym roku na targach Agro Show swoje maszyny zaprezentowała grupa Sulky Sky. W jej ofercie oprócz rozsiewaczy nawozów i siewników znajdują się także brony talerzowe.

Wśród nich jest brona talerzowa Sky Methys HDS, służąca do płytkiej uprawy ścierniska. Maszyna co prawda miała swoją premierę już rok temu, ale w tym roku po raz pierwszy została zaprezentowana na targach. Jest ona dostępna w szerokościach roboczych 5, 6, 7, oraz 8 m. W niedalekiej przyszłości będzie także dostępna wersja o szerokości roboczej 12 m.

Za uprawę gleby odpowiadają dwa rzędy karbowanych talerzy o średnicy 53 cm. Mogą one pracować w zakresie od 3 do 11 cm głębokości, przy czym, jak deklaruje producent, 3 cm wystarczą do pełnego podcięcia ścierniska. Za nimi znajduje się oponowy wał konsolidujący.

Methys posiada nietypową konstrukcję, bowiem w każdym z rzędów talerzy można ustawić inną głębokość pracy. Maszyna jest także wyposażona w duże koła transportowe, dzięki czemu bez problemu można się nią przemieszczać pomiędzy polami. Jeśli zajdzie potrzeba, to można podczas pracy nawet opuścić koła transportowe, by zmniejszyć nacisk wału na glebę. Seryjnie brona jest przystosowana do założenia głowicy rozdzielającej oraz dysz, aby móc wysiewać poplon. W tym przypadku trzeba skorzystać z przedniego zbiornika dozującego - mówi Krzysztof Fiedorowicz z firmy Sulky Sky.

Seryjnie Sky Methys jest wyposażony w agresywne karbowane talerze. Fot. M.Wołosowicz Seryjnie Sky Methys jest wyposażony w agresywne karbowane talerze. Fot. M.Wołosowicz×