Webinar: Jakość gleby - podstawą opłacalności produkcji

Webinar: Jakość gleby - podstawą opłacalności produkcji
Webinar "Jakość gleby - podstawą opłacalności produkcji" odbędzie się 16 lutego 2022 roku (fot. JŚ-S).

O jakości gleby i jej wpływie na uzyskiwane plony i opłacalność produkcji roślinnej porozmawiamy już 16 lutego 2022 r. na webinarium organizowanym przez redakcję portalu farmer.pl wraz z firmą NaturalCrop Poland.

Zdrowa gleba to fundament

Nawozy drożeją, a przepisy prawne wymagają od rolników ograniczenia zużycia nawozów azotowych i fosforowych, które mogą doprowadzać do zanieczyszczeń środowiska naturalnego. Klimat z roku na rok jest coraz trudniejszy i nic nie zapowiada jego stabilizacji. Jak w tych warunkach zmniejszyć straty i poprawić opłacalność produkcji rolnej? Odpowiedź leży u samych podstaw – dosłownie i w przenośni. Istotne jest bowiem, by wśród wszystkich niezwykle istotnych czynników wpływających na uzyskiwane plony dostrzec element, bez którego produkcja roślinna nie mogłaby istnieć - glebę.

Rolników szukających oszczędności, poprawy wydajności plonów i chcących trwale poprawić jakość gleby redakcja Farmera oraz firma NaturalCrop Poland zapraszają na webinarium "Jakość gleby - podstawą opłacalności produkcji".

Spotkanie w formie on-line transmitowane będzie na żywo na portalu farmer.pl już 16 lutego 2022 r. o godzinie 11:00.

Podczas webinarium wysłuchamy wykładów:

  • Dobra jakość gleby to mniejsze koszty i wyższe plony - dr Jerzy Próchnicki, niezależny ekspert rolniczy, Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP”
  • Model doradczy "Projekt Gleba" - Bartosz Machalski, Koordynator „Projekt Gleba” firmy NaturalCrop Poland
  • Jak zatrzymać wodę i składniki w glebie - dr Adela Maziarek, Główny Specjalista ds. Nawożenia NaturalCrop Poland

Ponadto podczas trwania spotkania będzie istniała możliwość zadania pytań ekspertom.

Czas trwania spotkania: 60 minut

Nasi prelegenci

Dr Jerzy Próchnicki to autorytet w zakresie rolnictwa zrównoważonego. Jest współzałożycielem i członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego ASAP, a także współzałożycielem Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin. W swoim wykładzie podkreśli fundamentalną rolę gleby w produkcji roślinnej, zwróci uwagę na czynniki wpływające na żyzność gleby oraz przybliży sposoby wpływające na jej poprawę.

Portal farmer.pl wraz z NaturalCrop Poland zapraszają na webinar. Portal farmer.pl wraz z NaturalCrop Poland zapraszają na webinar.

Przedstawiciele firmy NaturalCrop Poland przedstawią podczas webinaru konkretne rozwiązania dedykowane właśnie poprawie żyzności gleby. Bartosz Machalski, dyrektor ds. sprzedaży i agronomii NaturalCrop Poland, ale jednocześnie również rolnik-praktyk, w swoim wykładzie przybliży proces tworzenia "szytego na miarę" programu nie tylko nawożenia, ale również użyźniania gleby. Dr Adela Maziarek, specjalistka w zakresie jakości i produktywności gleb z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy doradcy rolniczego, przedstawi dostępne na rynku technologie wpływające właśnie na funkcjonalność gleb.

Już teraz zapraszamy na nasze spotkanie, bądźcie z nami!×
  • krzysztof2022-02-10 11:44:41
    w Polsce uzywa sie okreslenia żyzność gleby. Ochrona żyzności gleby . Zapobieganie degradacji gleb . Grunt to gleba jak mawiałi studenci SGGW_AR.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.200.40.195
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum