Fit4Next - nowe mieszanki międzyplonowe od KWS

Fit4Next - nowe mieszanki międzyplonowe od KWS
Firma KWS wprowadziła 8 nowych mieszanek roślin międzyplonowych.
  • Autor: Małgorzata Powałka
  • Dodano: 25-02-2020, 07:00

Firma KWS wprowadziła do sprzedaży na rynek niemiecki osiem nowych mieszanek roślin międzyplonowych. Mieszanki Fit4Next zostały przetestowane w badaniach polowych i zawierają gatunki z własnego programu hodowlanego firmy.

W ofercie firmy znalazły się nowe mieszanki, wrażliwe na ujemne temperatury i obumierające zimą, które można zastosować w płodozmianie ze zbożami, z kukurydzą, burakiem cukrowym, rzepakiem i ziemniakami. Wprowadzono też jedną mieszankę zimotrwałą, którą można wykorzystać do skarmiania zwierząt. 

FIT4NEXT Vielfalt  - to mieszanka wspierająca bioróżnorodność, składająca się z 10 gatunków (gorczyca biała 10%, rzodkiew oleista 3%, facelia 19%, lnianka siewna 38%, słonecznik 1%, łubin 1%, wyka siewna 3%, koniczyna perska 3%, koniczyna aleksandryjska 21%, peluszka 1%). Mieszanka składa się z gatunków roślin, które są chętnie odwiedzane przez owady zapylające, dzięki czemu wspiera różnorodność biologiczną owadów. Zawiera gatunki o różnym systemie korzeniowym, które zapewniają przerastanie gleby na różnych głębokościach. 

FIT4NEXT Masse - mieszanka 4 roślin (gorczyca biała 15%, rzodkiew oleista 15%, lnianka siewna 15%, tatarka 43%). Mieszanka roślin szybko rosnących, zapewniających dobre zwalczanie chwastów. Bujna biomasa zapewnia wysokie magazynowanie składników pokarmowych i małe wymywanie składników odżywczych.

FIT4NEXT Rübe - to mieszanka ukierunkowana na kontrolę nicieni w glebie. Polecana jest do płodozmianów z burakiem cukrowym, zawiera rzodkiew oleistą (56%) i gorczycę białą (44%). Są to gatunki szybko rosnące, zacieniające glebę i ograniczające zachwaszczenie, jednocześnie głęboko korzeniące się i przerastające glebę. 

FIT4NEXT Rübe Rettichfrei - to kolejna mieszanka polecana do płodozmianu z burakiem cukrowym. Zawiera gorczycę białą (46%) i facelię (54%). Mieszanka szybko przemarza, pomaga kontrolować nicienie i odblokowuje fosfor. 

FIT4NEXT Raps N-Fix - mieszanka bez roślin krzyżowych, polecana do płodozmianu z rzepakiem. Zawiera 4 gatunki roślin (koniczyna aleksandryjska 29%, facelia 22%, len 39% i olejarkę abisyńską 10%), o różnym systemie korzeniowym, pozwalająca wiązać azot z powietrza.

FIT4NEXT Raps - mieszanka bez roślin krzyżowych i strączkowych, polecana do płodozmianu z rzepakiem. Składa się z 4 gatunków, szybko przemarzających (facelia 24%, len 53%, owies szorstki 12%, olejarka abisyńska 11%).

FIT4NEXT Futtergrün - mieszanka zimotrwała, do zastosowania na zazielenienie albo jako paszowa. Składa się z 3 gatunków (życica holenderska 58%, koniczyna biała 31% i czerwona 11%).  Mieszanka nie wymarza na zimę, rośnie aż do wiosny, zapewnia ochronę gleby przed erozją i wspomaga tworzenie masy organicznej. 

FIT4NEXT Kartoffel - mieszanka polecana do płodozmianów z ziemniakiem, pozwalająca kontrolować nicienie glebowe. Składa się z 4 gatunków, w tym roślin głęboko korzeniących się (rzodkiew oleista 58%, lnianka siewna 26%, owies szorstki 12%, łubin 4%).

Jak poinformował nas Bartosz Rudzki, kierownik marketingu KWS Lochow, nowe mieszanki dostępne są w ofercie na rynek niemiecki, ale możliwe jest ich zamówienie przez polskich rolników. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że ilość wysiewu jest uzależniona od rodzaju mieszanki. Przykładowo, dla ziemniaków, jako uprawy następczej, zaleca się wysiew około 220–250 nasion /m2, dla buraków 170-230 nasion/m2 a dla rzepaku 280-350 naion/m2.

 

 

 ×
  • RoZy2020-02-25 09:38:38
    "zawiera rzodkiew oleistą (56%) i gorczycę białą (46%). " - mieszanka na 102! :D
    • redakcja2020-02-25 14:30:04
      RoZy - dziękujemy za uwagę :) Już poprawione!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.207.90
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum