Nowa nakładka robocza do agregatów Väderstad

Nowa nakładka robocza do agregatów Väderstad
Fot. Adobe Stock

Zagęszczenie gleby zakłóca panujące w niej stosunki powietrzno-wodne, co skutkuje niekorzystnymi warunkami dla wzrostu roślin i w efekcie zmniejszeniem ich plonów. Likwidacja zagęszczeń jest także kosztochłonna. Już od przyszłego roku użytkownicy agregatów Väderstad Top Down i Opus dzięki nowej nakładce DeepLoosening Marathon będą mogli spulchniać glebę nawet na głębokość 40 cm.

Nowa nakładka miała swoją premierę na targach Agritechnica 2019 dla klientów będzie dostępna od roku 2020. Jest zbudowana z wykorzystaniem utwardzonych elementów typu Marathon, co zapewnia jej długą żywotność podczas pracy. 

Nakładkę DeepLoosening Marathon będzie można zamontować do wszystkich modeli kultywatorów Top Down i Opus. Zwiększa ona głębokość uprawy o 10 cm w porównaniu do głębokości roboczej oferowanej przez standardowe nakładki do uprawy głębokiej. Nowe nakładki nie odwracają gleby, tylko ją mieszają i likwidują zagęszczenia. Zniszczenie zagęszczonej warstwy przyczynia się do lepszego wzrostu korzeni i zwiększa zdolność gleby do absorpcji wody. Nowe elementy robocze montuje się tylko w ostatnim rzędzie zębów roboczych agregatu. Jednocześnie mogą być one montowane ze wszystkimi dostępnymi nakładkami roboczymi oferowanymi przez firmę Väderstad do tej pory. 

 ×