Forza sprawdza się w większości warunków uprawy i może być dodawana do wielu mieszanek. Szybko rośnie i rozwija część nadziemną, dzięki czemu efektywne konkuruje z chwastami.Wykształca cylindryczne, podłużne, mięsiste korzenie. Przebijają się one głęboko w glebę, dlatego mówi się, że ta roślina jest naturalnym narzędziem uprawowym.

 - Dzięki korzeniom, w glebie powstają naturalne przestwory, do których dostaje się woda, co poprawia bilans wodno-powietrzny gleby  - powiedział  Daniel Jarki z firmy Saatbau Polska, która wprowadza na rynek ten rodzaj rzodkwi. 

Przedstawiciel firmy dodał, że rzodkiew melioracyjna bardzo dobrze sprawdzi się w gospodarstwach, w których nie używa się pługa do uprawy roli. Roślina wyciąga wymyte firmy fosforu i azotu z głębszych warstw gleby, co powoduje, że stają się one bardziej dostępne dla roślin zbożowych, które nie wykształcają tak głębokiego systemu korzeniowego. Poza tym korzenie tej rośliny nie drewnieją i zawierają wiele składników i cukru - dostarczają więc składniki pokarmowe i energię roślinom i organizmom glebowym. Forza charakteryzuje się długim okresu wzrostu, toteż można ją wcześnie wysiewać bez obawy przed wytworzeniem nasion.

Co ciekawe, amerykańscy rolnicy uprawiają rzodkiew w systemie strip-till pod kukurydzę. Rośliny są wysiewane jesienią siewnikiem punktowym w pasach przyszłych rzędów kukurydzy, na międzyrzędziach zaś jest wysiewany owies. W kolejnym roku, na wiosnę odbywa się siew kukurydzy bezpośrednio na spulchnionych i użyźnionych przez rzodkiew rzędach siewnych. Celem takiego systemu jest szybki wzrost i głębokie ukorzenianie się kukurydzy.