Siewnik do siewu bezpośredniego Arbos Direkta w teście Farmera

Siewnik do siewu bezpośredniego Arbos Direkta w teście Farmera
Arbos ASF 4500 UST to siewnik, który sprawdza się podczas siewu bezpośredniego
  • Autor: MWo
  • Dodano: 03-10-2020, 06:00
  • Aktualizacja: 03-10-2020, 10:49

Zalety siewu bezpośredniego to oszczędność czasu, który byłby potrzebny na wykonanie uprawek w klasycznym systemie uprawy, czy mniejsze zużycie paliwa. Mieliśmy możliwość przetestowania siewnika Arbos ASF 4500 UST podczas siewu poplonów. Zobaczcie jak wypadła ta maszyna w naszym teście.

Być może niewielu rolników wie, ale firma Arbos jest także producentem siewników do siewu bezpośredniego. Na rynku polskim dystrybutorem tej marki jest firma Korbanek.

Siewniki Arbos serii Direkta są dostępne w dwóch szerokościach roboczych, wynoszących odpowiednio 4,5 oraz 6 metrów. Obie wersje mogą być wyposażone w podsiew nawozu. My mieliśmy okazję przetestować siewnik Arbos ASF Direkta 450 UST właśnie w wersji wyposażonej w podsiew nawozów. 

Elementy robocze siewnika są tak wyprofilowane, że większość resztek pożniwnych po przejściu maszyny pozostaje na powierzchni gleby tworząc mulcz i chroniąc glebę zarówno przed erozją wodną, jak i wietrzną. Oczywiście nasiona są umieszczone na odpowiedniej głębokości w tej okrytej glebie. 

Więcej na temat tej maszyny dowiecie się oglądając film z naszego testu. ×