"Sztuka nieorania" podczas konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie

"Sztuka nieorania" podczas konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie
Fot. Adobe Stock 8 listopada 2022
  • Autor: MWo
  • Dodano: 04-11-2019, 12:26

Od VII edycji konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie, organizowanej przez redakcję „Farmera”, dzielą nas już tylko 3 dni. W ramach sesji "Bez Pługa", poświęconej uprawie bezorkowej odbędzie się wykład "Sztuka nieorania", którą poprowadzi rolnik-praktyk, dr inż. Grzegorz Wilczok.

Jak mówi stare przysłowie "Najlepiej uczyć się na cudzych błędach", a o tym jak nie popełniać zbyt wielu  błędów opowie w swoim wykładzie zatytułowanym "Sztuka nieorania" drugi prelegent sesji "Bez Pługa", dr Grzegorz Wilczok. Wykład rozpocznie się o godz. 12.50 i potrwa do godz. 14. Nasz prelegent będzie mówił o tym, na co zwrócić uwagę, kiedy zmieniamy system uprawy gleby w gospodarstwie oraz jak przejść niełatwy okres wdrożenia uprawy bezorkowej bez większych problemów. 

Warto podkreślić, że dr Grzegorz Wilczok jest nie tylko teoretykiem, ale także praktykiem. Od wielu lat prowadzi własne towarowe gospodarstwo rolne, w którym przed wieloma lat zaprzestał używania pługa. Wilczok jest także założycielem i właścicielem firmy Agro-Silesia, specjalizującej się w doradztwie, rolnictwie precyzyjnym oraz sprzedaży maszyn do uprawy bezorkowej. Od wielu lat propaguje także ideę uprawy bezorkowej poprzez liczne wykłady i spotkania z rolnikami, podczas których dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu technologii bezpłużnych. 

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej sesji! Zarejestruj się już dziś.

Zachęcamy do zapoznania się z agendą wydarzenia.×