9 grudnia, w budynku Warsaw Spire miało miejsce wydarzenie Test Farms Showcase, które było podsumowaniem okresu testów i wdrażania trzech start-upów, które wspierane były przez organizacje EIT Food. Wydarzenie zgromadziło nie tylko osoby działające w branży rolniczej, ale także osoby wspierające innowacyjne pomysły oraz start-up’y.
Pierwszym z prezentowanych rozwiązań był system Thermoeye, który umożliwia wykrywanie wczesnych stadiów chorobowych wśród trzody. Pierwszą oznaką, która powinna zwrócić uwagę hodowcy jest wzrost temperatury osobnika. Urządzenie wykorzystujące termografię mierzy temperaturę pojedynczych osobników, jeśli następuje jej określony wzrost, zwierze zostaje oznakowane, a producent otrzymuje powiadomienie o występującym w stadzie ryzyku. Jak twierdzą twórcy rozwiązania, dzięki niemu można zredukować ilość wykorzystywanych w produkcji antybiotyków, a także poprawić efektywność cyklu hodowlanego.

Kolejnym prezentowanym rozwiązaniem był projekt Vinum 4.0. Jest to rozwiązanie do analizy warunków środowiskowych panujących w winnicach. Vinum 4.0 działa poprzez wykorzystywanie danych satelitarnych, co umożliwia indywidualną analizę terenu oraz trendu zmian warunków meteorologicznych i wegetacyjnych w winnicy na przestrzeni kilku lat. System pozwala odnaleźć korelacje pomiędzy indeksem wegetacji roślin, czasem ich wegetacji a warunkami pogodowymi, co umożliwia prognozowanie przyszłych zdarzeń, a także wspiera producentów win w podejmowaniu decyzji.

Ostatnie rozwiązanie noszące nazwę Digital Crops dedykowane było do grupy rolników i producentów związanych z produkcją rolną i uprawą roślin. Jest to system rozwiązań i sensorów, wspomaganych sztuczną inteligencją, którego zadaniem jest przewidywanie zagrożeń w produkcji roślinnej (głównie ze strony chorób grzybowych) oraz wspieranie w podejmowaniu odpowiednich decyzji. Rolnik na bieżąco otrzymuje informacje na temat uprawy znajdującej się na polu, a także stanu w jakim aktualnie znajduje się gleba. Dzieje się to dzięki integracji danych pochodzących z urządzeń IoT-dronów, stacji meteo, automatów do poboru prób glebowych, a także zdjęć cyfrowych oraz maszyn pracujących na polu. Inicjatorzy rozwiązania twierdzą, że wraz ze wzrostem skali upraw rośnie potencjał do zastosowania Digital Crops.

Po trzech prezentacjach, odbyła się krótka dyskusja, natomiast wymiana doświadczeń i rozmowy w kuluarach trwały jeszcze długo po zakończeniu części wykładowej spotkania.